Melyik zsák tartalma ér többet? Hány százalékkal?

Az italautomata 10 és 20 forintosokat fogad el. Feltöltésekor az üzemeltető egy-egy zsákba üríti a bedobott érméket tartalmazó tartályt. Egy ürítéskor a 10 forintosokat tartalmazó zsák 4 kg tömegű lett, a 20-asokat tartalmazó 2 kg tömegű. A 20 forintos 15%-kal nehezebb a 10-esnél.

2017. júl. 24. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azon gondolkozz el, hogy a válaszhoz tudós kell, vagy tanár?

Kérlek, hogy így tedd a kategóriákba a kérdésed.

2017. júl. 24. 15:02
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Legyen x a 10 Ft-os tömege.

Ekkor x * 1,15 lesz a 20 Ft-os tömege.


Az 1. zsák értéke: 4/x * 10 = 40 * 1/x

A 2. zsák értéke: 2/(x*1,15) * 20 = 40/1,15 * 1/x = 34,78 * 1/x


Látszik, hogy: 1. zsák értéke > 2. zsák értéke

2017. júl. 24. 16:31