Az italautomata 10 és 20 forintosokat fogad el. Feltöltésekor az üzemeltető egy-egy zsákba üríti a bedobott érméket tartalmazó tartályt. Egy ürítéskor a 10 forintosokat tartalmazó zsák 4 kg tömegű lett, a 20-asokat tartalmazó 2 kg tömegű. A 20 forintos 15%-kal nehezebb a 10-esnél.2017. júl. 24. 14:04
1/2 anonim válasza:
Azon gondolkozz el, hogy a válaszhoz tudós kell, vagy tanár?
Kérlek, hogy így tedd a kategóriákba a kérdésed.
2/2 anonim válasza:
Legyen x a 10 Ft-os tömege.
Ekkor x * 1,15 lesz a 20 Ft-os tömege.
Az 1. zsák értéke: 4/x * 10 = 40 * 1/x
A 2. zsák értéke: 2/(x*1,15) * 20 = 40/1,15 * 1/x = 34,78 * 1/x
Látszik, hogy: 1. zsák értéke > 2. zsák értéke