Hogyan kell megoldani, levezetni a cos (pi/3*2010) =?


2017. júl. 19. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
cos(pi*6030)=cos(18934,2)=cos(52*360+214,2)=-0,83
2017. júl. 19. 12:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Bepötyögöd számológépbe és kiszámolja (de előtte állítsd át Radian módba, vagy váltsd át a Pi-t fokba). Levezetés:

cos(Pi/3*2010)=x

cos(670*Pi)=x

x=1

2017. júl. 19. 12:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Komolyabban?!
2017. júl. 19. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első körben el tudjuk végezni a szorzás műveletét:


cos(670pi). Tudjuk, hogy a cos(x) függvény 2pi szerint periodikus, ami azt jelenti, hogy ha a 670pi-hez hozzáadunk valahány egésszer 2pi-t, akkor a koszinuszérték nem fog változni, ugyanez igaz a kivonásra is, tehát cos(670pi)=cos(668pi)=cos(666pi)=...=cos(4pi)=cos(2pi)=cos(0pi)=cos(0), erről pedig tudjuk, hogy az értéke 1, tehát az eredetinek is, így cos(pi/3 * 2010)=1.

2017. júl. 19. 13:16