Ez a feladat hogy jön ki? (Matek)


6. Feladat


[link]


Az eredmény 3,322 , de hogy kell ezt kiszámolni (hogy jön ki ?) .



2017. máj. 18. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Látod rajta, hogy a kettes alapú logaritmus 10-et kérdezik. Ránézel a számológépedre, látod, hogy kettes alapú gomb nincs rajta, de e alapú van. Átírod e alapúra (ln10/ln2), beütöd a gépbe és figyelsz a kerekítésnél.
2017. máj. 18. 19:45
 2/3 A kérdező kommentje:
úú Köszönöm szépen <3 Ment a zöld kéz ;)
2017. máj. 18. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

x*lg2 = lg10


x*lg2 = 1


x = 1/lg2

======

2017. máj. 18. 20:13