Marci betesz 3 000 eurot két bankba egy év mulva kap 4 560 eurot. Menyi pénzt rakott be a bankba külön külön ha az egyikbankban 50%-os a kamat a másikban pedig 55%-os?
ezt adta matektanárnö a felméron én nem irtam hozzá semmit mert szerintem nincs megoldása mert 55%-al is csak 4 515
2017. máj. 17. 17:52
1/2 sharkxxx válasza:
x*(100%+50%)+y*(100%+55%)=4560
x*150%+y*155%=4560
x*1.50+y*1.55=4560
x+y=3000
y=3000-x
x*1.50+(3000-x)*1.55=4560
x*1.50+3000*1.55-x*1.55=4560
x*1.50-x*1.55=4560-3000*1.55
x*(1.50-1.55)=4560-3000*1.55
x=(4560-3000*1.55)/(1.50-1.55)
x=1800
y=3000-1800
y=1200
Próba:
x*1.50+y*1.55=4560
1800*1.50+1200*1.55=4560
2700+1860=4560
4560=4560
2/2 A kérdező kommentje:
kösz
2017. máj. 18. 19:57