Marci betesz 3 000 eurot két bankba egy év mulva kap 4 560 eurot. Menyi pénzt rakott be a bankba külön külön ha az egyikbankban 50%-os a kamat a másikban pedig 55%-os?

ezt adta matektanárnö a felméron én nem irtam hozzá semmit mert szerintem nincs megoldása mert 55%-al is csak 4 515



2017. máj. 17. 17:52
 1/2 sharkxxx ***** válasza:

x*(100%+50%)+y*(100%+55%)=4560

x*150%+y*155%=4560

x*1.50+y*1.55=4560

x+y=3000

y=3000-x

x*1.50+(3000-x)*1.55=4560

x*1.50+3000*1.55-x*1.55=4560

x*1.50-x*1.55=4560-3000*1.55

x*(1.50-1.55)=4560-3000*1.55

x=(4560-3000*1.55)/(1.50-1.55)

x=1800

y=3000-1800

y=1200


Próba:

x*1.50+y*1.55=4560

1800*1.50+1200*1.55=4560

2700+1860=4560

4560=4560

2017. máj. 17. 19:51
 2/2 A kérdező kommentje:
kösz
2017. máj. 18. 19:57