Párhuzamos kapcsolás feladat megoldása?


A feladat így szól van 4db rúd ellenállás párhuzamosan kapcsolva,

R1-15,

R2-12,

R3- 16,

R4-14 ohm eredő ellenállást kell számolni megtudja valaki ezt csinálni? Itt párba kell venni őket vagy együttesen számolni?



2017. máj. 18. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Együttesen célszerű, a vezetőképességeket kell összegezni.

A vezetőképesség az ellenállás reciproka.

1/15 + 1/12 + 1/16 + 1/14 = 112/1680 + 140/1680 + 105/1680 + 120/1680 = 477/1680

Ez az eredő vezetőképesség. Ennek reciproka az eredő ellenállás: 1680/477 ≈ 3,522 Ω


De, lehet párosával is. R₁ és R₂ eredőjét, majd R₃ és R₄ eredőjét, majd a két eredő eredőjét.

(R₁ * R₂) / (R₁ + R₂) = (15 * 12) / (15 + 12) = 6,│6│…

(R₃ * R₄) / (R₃ + R₄) = (16 * 14) / (16 + 14) = 7,4│6│…

(6,66666 * 7,46666) / (6,66666 + 7,46666) ≈ 3,522 Ω

2017. máj. 18. 18:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. máj. 18. 23:10