Fizika soros kapcsolásos feladatokban valaki segítene?


2015. jan. 18. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd ki ide a feladatot.
2015. jan. 18. 14:44
 2/3 A kérdező kommentje:

Nah szóval.

1, A karácsonyfán 18 db 60 Ohm ellenállású izzó van soros kapcsolásban. Hálózati árramforrásról működtetjük. Mekkora az izzólámpák eredő ellenállása? Mekkora a feszültség egy izzólámpa kivezetése között? Mekkora az áramerősség az áramkörben?


2, A 600 Ohm-os huzalellenálláson 20 mA erősségű áram halad át. Mekkora ellenállást kell vele sorba kapcsolni, hogy az áramerősség 12 mA legyen?



Elnézést a gépelési hibákért, csak telefonról vagyok

2015. jan. 18. 15:13
 3/3 Hominida ***** válasza:

1) Soros kapcsolásban az ellenállások összeadódnak, a feszültség az ellenállásokkal arányosan szétosztódik, az áramerősség pedig I=U/R, ahol R az eredő ellenállás. 18×60=1080 ohm, a fogyasztók ellenállása azonos, ezért U=230/18 V minden egyes fogyasztón, I=230/1080=0,213 A.


2) U=I×R =0,02×600=12 V. Ha az ismeretlen ellenállás x, akkor R=U/I, 600+x=12/0,012=1000, ebből x=400 ohm.

2015. jan. 19. 20:28