Mekkora az Rx ellenállás értéke, ha az egész rendszer eredő ellenállása 200 ohm?

Egy 200 ohm-os ellenállással párhuzamosan kapcsolunk egy Rx ismeretlen ellánállást,majd ezekkel sorosan egy 160 ohm-os ellánállást.

2016. jan. 3. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Soros kapcsolásnál az eredeő ellenállás a két sorbakapcsolt ellenállás összege, vagyis a két párhuzamosan kapcsolt ellenállás eredő ellenállás 200-160=40 Ohm

Tehát:

1/40 = 1/200 + 1/Rx

Rx = 50 Ohm

2016. jan. 3. 21:25