Egy 200 ohm-os ellenállással párhuzamosan kapcsolunk egy Rx ismeretlen ellánállást,majd ezekkel sorosan egy 160 ohm-os ellánállást.2016. jan. 3. 21:07
1/1 anonim válasza:
Soros kapcsolásnál az eredeő ellenállás a két sorbakapcsolt ellenállás összege, vagyis a két párhuzamosan kapcsolt ellenállás eredő ellenállás 200-160=40 Ohm
Tehát:
1/40 = 1/200 + 1/Rx
Rx = 50 Ohm