Fizika-házi feladat. Sajnos nem tudom kiszámolni, nem csak a végeredménnyel, hanem részletesen?


Az elektromos fűnyírót 30 m hosszú kábelről működtetjük.

Működés közben a fűnyíró 2,2 A áromot vesz fel.

A hálózati feszültség 230 V .A fűnyíró bemenetén 216 V-ot mértünk.Számítsa ki

-a kábel ellenállását

-a fűnyíró teljesítményét

-mekkora villamos teljesítmény jut a hálózatból a fűnyíróra és mekkora a kábelen a veszteségi teljesítmény-



Köszi!!!!!!


2017. máj. 18. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

R =(U1-U2)/I =(230-216)/2,2 = 6,36 Ohm

N = U*I = 216*2,2= 475,2 W

2017. máj. 18. 13:24
 2/2 anonim ***** válasza:
Nk=R.I²= 6,36.4,8 = 30,78 W (veszteség a kábelen)
2017. máj. 18. 14:46