Kétismeretlenes egyenletrendszer x e R és y e R? Nem értem valaki légyszi segítsen.


x+y-2=0

x²-2x+y=0



2017. ápr. 28. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

x+y-2=0

x^2-2x+y=0


Kifejezed az egyik egyenletbol valamelyik ismeretlent (celszeru okosan valasztani)

x+y-2=0

y=2-x


Behelyetesited a masik egyenletbe, es megoldod

x^2-2x+(2-x)=0

x^2-3x+2=0

(x-2)(x-1)=0


x = 1; 2


Itt mar akarmelyik egyenletbe visszahelyetesitheted az x-et, de itt is a legegyszerubbe erdemes: y=2-x

y = 1; 0


M1(1; 1)

M2(2; 0)

2017. ápr. 28. 18:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)végre megértettem
2017. ápr. 28. 20:30