C1=? Es nincs az aramkoron2017. ápr. 26. 09:18
1/4 anonim válasza:
Ha vízszintesen felezed meg akkor, az olyan, mintha két párhuzamosan kapcsolt kondenzátorod lenne. C = C1 + C2
Ha függőlegesen, akkor meg mintha sorosan lennének kapcsolva. C = C1 × C2
C = εd/A, ahol d a lemezek távolsága, A a lemezek felülete, ε a kitöltő közeg és a vákuum dielektromos állandójának szorzata! (Ez a képlet csak síkkondenzátorra vonatkozik.)
2/4 anonim válasza:
C=Q/U is kell, értelemszerűen a vízszintes esetben (-|-|-) megegyezik a feszültségük, a másik esetben fele-fele. A töltés mindkét esetben fele-fele.
3/4 Bellabás V. Levente válasza:
Az első hozzászóló rosszul írta a kapacitás képletét!