Noname9432 kérdése:

Hogyan számolom ki egy Q töltésű lapkondenzátor kapacitását, ha külön külön feladatban egyszer vízszintesen, egyszer függőlegesen elfelezem a kettő közti távot?

C1=? Es nincs az aramkoron

2017. ápr. 26. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vízszintesen felezed meg akkor, az olyan, mintha két párhuzamosan kapcsolt kondenzátorod lenne. C = C1 + C2

Ha függőlegesen, akkor meg mintha sorosan lennének kapcsolva. C = C1 × C2


C = εd/A, ahol d a lemezek távolsága, A a lemezek felülete, ε a kitöltő közeg és a vákuum dielektromos állandójának szorzata! (Ez a képlet csak síkkondenzátorra vonatkozik.)

2017. ápr. 26. 09:58
 2/4 anonim ***** válasza:
C=Q/U is kell, értelemszerűen a vízszintes esetben (-|-|-) megegyezik a feszültségük, a másik esetben fele-fele. A töltés mindkét esetben fele-fele.
2017. ápr. 26. 10:01
 3/4 Bellabás V. Levente ***** válasza:
Az első hozzászóló rosszul írta a kapacitás képletét!
2017. ápr. 27. 02:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Jav.: *A/d

Igen elírtam....

2017. ápr. 29. 10:05