1 méter magasról mekkora sebességgel kell egy testet vízszintesen elhajítani, hogy 8 m/s sebességgel érjen földet?

Előre is köszönöm a segítséget:)

2017. jan. 2. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:

A kérdés nem teljesen világos, de hátha ez:


v=gyök(vx^2+vz^2)

8=gyök(vx^2+vz^2)

64=vx^2+vz^2

vx-t keressük, mert a vz kiszámítható a feladatból.

m*g*h=0,5*m*vz^2

gyök(20)=vz^2


Tehát:

60=vx^2+gyök(20)

vx^2=60-4,47

vx=7,45m/s

2017. jan. 3. 09:04