Előre is köszönöm a segítséget:)2017. jan. 2. 13:58
1/1 anonim válasza:
A kérdés nem teljesen világos, de hátha ez:
v=gyök(vx^2+vz^2)
8=gyök(vx^2+vz^2)
64=vx^2+vz^2
vx-t keressük, mert a vz kiszámítható a feladatból.
m*g*h=0,5*m*vz^2
gyök(20)=vz^2
Tehát:
60=vx^2+gyök(20)
vx^2=60-4,47
vx=7,45m/s