Egy 9.7 méter magas ház tetejéről vízszintesen elhajítunk egy kavicsot 3.8 m/s kezdősebességgel. Mennyi idő alatt esik le a kavics (másodpercben megadva, g=10 m/s2-tel számolva)?

2010. okt. 10. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szétbonthatod x és y irányú komponensekre a mozgást, de felesleges. pontosan ugyanannyi idő alatt fog leérni, mintha a vízzsintes kezdősebessége 0 lenne. szóval ez igazából egyszerű szabadesés. feltételezem az magadtól is menni fog...
2010. okt. 10. 14:32
 2/11 anonim ***** válasza:

h = g/2*t^2

d = Vo*t

2010. okt. 10. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:

elöttem szólóhoz: ez nem éppen szabadesés, mert van kezdősebesség, szóval 1s alatt x tengelyen 3.8m-t tesz meg, és az y tengelyen 1s alatt 10m/s-al nő a sebessége!

Távolodik is a kezdőpontól, a szabadesésnél nem!

2010. okt. 10. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:

ha mégse menne:

9.7 = 10/2*t²...

2010. okt. 10. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:
bocsi,Debreceni Egyetem? :D
2012. jan. 9. 20:38
 6/11 A kérdező kommentje:
talált, süllyedt!!
2012. jan. 9. 23:19
 7/11 anonim ***** válasza:
valahogy éreztem,sőt megmerem kockáztatni h gyógyszerész,kémia,vegyészmérnök avagy biomérnök egyike vagy :D
2012. jan. 10. 12:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Így van, ezek egyike stimmel! :D

Mentek a feladatok? Már csak azért kérdem, mert gondolom neten keresgéltél megoldást rájuk. :)

2012. jan. 10. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:
nem igazán,de sose tudtam a fizikát :D ez megnyugtatt,voltál már vizsgázni? :)
2012. jan. 11. 15:53
 10/11 A kérdező kommentje:

még tavaly :D

Van sok vizsgakérdésem is asszem! Ha kell akkor adj elérhetőséget. Pl: msn

2012. jan. 11. 21:56
1 2