A zsák 0,6 m/s nagyságú kezdősebességgel lendül ki. Mekkora volt a lövedék sebessége?
Valaki tudna segíteni?
2016. febr. 4. 21:45
1/3 bongolo válasza:
A puskagolyó és a zsák összetapad, tehát ez nem rugalmas, hanem rugalmatlan ütközés. Ilyenkor az energiamegmaradás nem teljesül (az energia egy részéből hő lesz), az impulzusmegmaradás (lendületmegmaradás) viszont igen.
m₁·v₁ = m₂·v₂
Ebbe helyettesíts be.
2/3 Minekvan válasza:
A lövedék nyilván a zsákban marad, tehát rugalmatlan az ütközés.Ekkor a két test tömege összeadódik és egy magváltózott (v) sebességgel mozdulnak el együtt.
m1*v1+m2*v2 = (m1+m2)*v
mivel a zsák sebessége v1=0 az egyenlet így alakul:
v2=(m1+m2)*v/m2 = (10+0,01)*0,6/0,01 = 600,6m/s
válasz: A golyó sebessége 600,6m/s.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. febr. 5. 18:53