Egy ládát húzunk vízszintesen állandó sebességgel. A súrlódási erő 250 N. Milyen messze tudjuk elhúzni 10-3 kWh munkával?


2016. okt. 17. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

s = W/F


egyébként mi az a 10-3 kWh?

2016. okt. 17. 18:45
 2/3 anonim ***** válasza:
egy ezred hatványalakja szerintem, csak lemaradt a ^
2016. okt. 19. 22:36
 3/3 anonim válasza:

F=250 N

W= 10'-3 kWh =0,001kWh = 3600J =3600 Nm

s=?

s= W/F = 3600/250 = 14,4 m

2022. febr. 22. 14:29