Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni ennél a feladatnál? A megoldókulcs szerint 400J a megoldás, de akárhogy számolom, nem jön ki az eredmény. Előre is köszönöm a segítséget, és légyszíves ne csak egy képletet írjatok! :)2017. jan. 24. 15:00
1/3 anonim válasza:
A kezdeti helyzeti energia súrlódási energiává alakult át. (Mozgási E közvetítéssel.)
Visszafelé tehát a helyzeti energiát + súrlódásit (ami ugyanannyi!) kell közölni, azaz 2*m*g*h-t.
2/3 anonim válasza:
A domb alján 1/2mv^2 energiája volt, 8 m után a súrlódás ezt teljes egészében felemésztette, tehát: 1/2mv^2=W2. A domb tetején mgh energiája volt, ennek egy része alakult mozgási energiává, illetve másik részét elvitte a súrlódás: mgh=1/2mv^2+W1, behelyettesítve az előző egyenletet: mgh=W1+W2, tehát a súrlódási munkák összege megegyezik a kezdeti helyzeti E-val. Tehát a kérdéses munka W=mgh+W1+W2=2mgh=2*5*10*4 = 400 J, (mert visszafele is le kell győzni a súrlódást).
3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, most már világos. Köszönöm szépen! :)
2017. jan. 24. 17:29