"Egy trapéz hosszabbik alapja 38 cm, egyik szára 17,5 cm. E két oldal által bezárt szög 59°45', az alapon fekvő másik szög 31°18'. Mekkorák a trapéz ismeretlen oldalai?"2017. ápr. 23. 19:43
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Szerintem elég a szinusztétel.
a / b = sin(alfa) / sin(beta)
A szögeket tudod, így az egyik oldal lesz az ismeretlen.
2/2 tatyesz válasza:
Először kiszámolod a magasságot:
sin59°45'=m/17,5
Azután a másik szárat:
sin31°18'=m/d
Kiszámolod a szárak alapra vett merőleges vetületét:
cos59°45'=x/17,5
cos31°18'=y/d
Végül a rövidebb alap:
c=a-x-y