Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

"Egy trapéz hosszabbik alapja 38 cm, egyik szára 17,5 cm. E két oldal által bezárt szög 59°45', az alapon fekvő másik szög 31°18'. Mekkorák a trapéz ismeretlen oldalai?"

2017. ápr. 23. 19:43
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Szerintem elég a szinusztétel.

a / b = sin(alfa) / sin(beta)


A szögeket tudod, így az egyik oldal lesz az ismeretlen.

2017. ápr. 23. 19:48
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Először kiszámolod a magasságot:


sin59°45'=m/17,5


Azután a másik szárat:


sin31°18'=m/d


Kiszámolod a szárak alapra vett merőleges vetületét:


cos59°45'=x/17,5

cos31°18'=y/d


Végül a rövidebb alap:

c=a-x-y

2017. ápr. 25. 13:05