Régen volt az a matek óra.Régen tudtam,de most kajak nem jut eszembe

Ha 80=100%

Akkor a 76 az hány %?



2017. ápr. 19. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 80=100%, akkor 80-nal osztva 1=(100/80)%=1,25%, akkor 76-tal szorozva 76=(1,25*76)%=95%.


Máshogy is lehet számolni, például nem az számolod ki, hogy az 1 hány százalék, hanem mondjuk a 4, de talán ez a legegyszerűbb.

2017. ápr. 19. 17:16
 2/7 anonim ***** válasza:

vagy azt számolod ki, hogy 1% az mennyi. jelen esetben 0,8

és ezzel osztod el a 76-ot.

2017. ápr. 19. 17:20
 3/7 A kérdező kommentje:

Hülyeséget kérdezek.Ezt tudtam,hogy így kell,csak belezavarodtan.

Azt akarom igazából kiszámolni,hogy 80 kilós testsúllyal van 20% testzsír.Ha 4 kg zsírt leadnék,mennyi lenne a testzsírszázalékom.

Azt kitudom számolni,hogy x testtzsírtal lennék y kiló.De azt szeretném,hogy x testsúllyal mennyi lenne a testzsír?

2017. ápr. 19. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
testzsírt így nem számolsz. már csak azért sem, mert fingod nem lesz róla, hogy a leadott kilók most épp zsír volt, víz, szar vagy izom..
2017. ápr. 19. 17:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom,csak ideális esetben 4 hét alatt lemehet 4 kg usír
2017. ápr. 19. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:

ebben az esetben voltál 80 kiló. ennek 20%-a tehát 16kg zsír.

ebből lement tisztán 4 kiló


tehát 76 kiló vagy, és ebből 12kg zsír (közel sem reális ez a folyamat egyébként)

elosztod a 12-t 76-al és megszorzod 100-al. -->15,79%

2017. ápr. 19. 17:41
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem

Én úgy számoltam,hogy 80*x=76 Az x-et kiszámoltam,hogy egyesével behelyettesítettem a számokat és 0.95.Tehát 5 % tzs megy le.

De rájöttem,hogy 76/80*100 és kijön a 0.95.Köszi

2017. ápr. 19. 18:02