12. -es logaritmus egyenlet, nem értem?

[link]

2017. ápr. 15. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Logaritmikus azzonoságokat alkalmazva 4lg^3(x) - 3lg^2x - 1 = 0 alakra hozható, amit szorzattá lehet alakítani, a = lg x behelyettesítésel így néz ki: (a - 1)(4a^2 + a + 1) = 0
2017. ápr. 15. 16:09
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. ápr. 15. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Még egy dolgot tudni kell (amikor nekem tanították, akkor elfejetették elmondani, hátha nálad is ez a helyzet): ha nincs megadva a logaritmus alapja mint ahogy a feladatban is, akkor azt természetes alapúnak kell venni: 3/2log(x)=3/2ln(X)
2017. ápr. 15. 22:10
 4/9 tatyesz ***** válasza:
72%

Szerintem az első elírta. Nekem ez jött ki:

4lg⁴(x) - 3lg²(x) - 1 = 0


Ezt y=lg²(x) helyettesítéssel könnyű megoldani.

2017. ápr. 16. 09:11
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kedves Tatyesz!


Levezetnéd légyszi, hogy ezt hogy kaptad meg?


4lg⁴(x) - 3lg²(x) - 1 = 0


A segítséged előre is köszönöm. :)

2017. ápr. 16. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem valahogy egyik megoldás sem tetszik. Itt a sajátom:


[link]


[link]

2017. ápr. 16. 18:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó. :D
2017. ápr. 16. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Nem tudom, hogy ismered-e a Wolfram Alpha nevű oldalt. Ha nem, akkor ajánlom a használatát. Annyit (is) tud, hogy ha beírsz egy egyenletet, akkor megoldja helyetted. Levezetés nem lesz, de megoldás igen, így le tudod ellenőrizni magad, hogy jól oldottad-e meg a feladatot.

Az adott feladatra azt az eredményt írja, ami nekem is kijött: [link]

2017. ápr. 16. 21:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2017. ápr. 17. 10:20