3^2x-2 + 9^x = 902017. febr. 15. 17:00
2/2 bongolo válasza:
3^2(x-1) + 9^x = 90
(3^2)^(x-1) + 9^x = 90
9^(x-1) + 9^x = 90
9^x / 9^1 + 9^x = 90
9^x + 9·9^x = 9·90
10·9^x = 9·90
9^x = 9·9
9^x = 9^2
x = 2