Hogyan lehet megoldani ezt a matek feladatot? (12. o)

3^2x-2 + 9^x = 90

2017. febr. 15. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:

9^x=u


u/9+u=90

2017. febr. 15. 17:09
 2/2 bongolo ***** válasza:
48%

3^2(x-1) + 9^x = 90

(3^2)^(x-1) + 9^x = 90

9^(x-1) + 9^x = 90

9^x / 9^1 + 9^x = 90

9^x + 9·9^x = 9·90

10·9^x = 9·90

9^x = 9·9

9^x = 9^2

x = 2

2017. febr. 15. 17:46