2 város egymástól 60km-re van. Az egyikből reggel 6 órakor indul egy autó 50km/h sebességgel. 2 órával később ugyanabból a városból egy másik autós indul 45 km/h sebességgel. Mennyi idő telik el a kettő autó megérkezése között?2017. febr. 6. 16:15
1/1 anonim válasza:
Megérkezési időkülönbség = (6 + 2 + 60/45) – (6 + 60/50)
Megérkezési időkülönbség = 6 + 2 + 1,3… - 6 – 1,2 = 2,13… óra
Megérkezési időkülönbség = 2 óra és 8 perc
Ellenőrzés:
Az első autó útideje 60/50 = 1,2 óra, tehát 7 óra 12 perckor érkezik.
A második autó útideje 60/45 = 1,3… óra, tehát 9 óra 20 perckor érkezik.