Ezt a feladatot, hogy lehet egyenlettel felirni?

Egy gyalogos 3 km/óra sebességgel haladt 2 órán keresztül, majd megállt 1 óra pihenőre, és visszafelé 2 órán keresztül 2 km/óra sebességgel haladt. Mekkora az elmozdulásra vonatkoztatott átlagsebessége? Az eredmenynek elvileg 0.4 km/h-nak kell kijonnie.
2015. dec. 17. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

x=(3*2-2*2)/(2+1+2)


3*2= ennyit ment oda (km)

-2*2 = vissza (km)


nevező: 2+1+2 (óra)


Eredményt már megadtad

2015. dec. 17. 19:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!:)
2015. dec. 17. 19:54