Egy gyalogos 3 km/óra sebességgel haladt 2 órán keresztül, majd megállt 1 óra pihenőre, és visszafelé 2 órán keresztül 2 km/óra sebességgel haladt. Mekkora az elmozdulásra vonatkoztatott átlagsebessége? Az eredmenynek elvileg 0.4 km/h-nak kell kijonnie.2015. dec. 17. 19:27
1/2 anonim válasza:
x=(3*2-2*2)/(2+1+2)
3*2= ennyit ment oda (km)
-2*2 = vissza (km)
nevező: 2+1+2 (óra)
Eredményt már megadtad
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!:)
2015. dec. 17. 19:54