Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? (Matek,12. o. )

2^2x+1 + 4^x = 48

2017. febr. 14. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a 2x+1 is a kitevőben van:

2*2^2x+2^2x=48

2^2x*3=48

2^2x=16

2^2x=2^4 szig mon. nő ezért

2x=4

x=2

2017. febr. 14. 19:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki a második sorban a 3?
2017. febr. 14. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

2*2^2x+2^2x=48

van 2-szer 2^2x + egyszer 2^2x-en=3*2^2x

Kiemelek 2^2x-ent:

2^2x(2+1)=48

2^2x*3=48

Érthető így?

2017. febr. 14. 20:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! :)
2017. febr. 14. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen
2017. febr. 14. 20:38