2^2x+1 + 4^x = 482017. febr. 14. 19:22
1/5 anonim válasza:
Ha a 2x+1 is a kitevőben van:
2*2^2x+2^2x=48
2^2x*3=48
2^2x=16
2^2x=2^4 szig mon. nő ezért
2x=4
x=2
2/5 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki a második sorban a 3?
2017. febr. 14. 19:57
3/5 anonim válasza:
2*2^2x+2^2x=48
van 2-szer 2^2x + egyszer 2^2x-en=3*2^2x
Kiemelek 2^2x-ent:
2^2x(2+1)=48
2^2x*3=48
Érthető így?
4/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! :)
2017. febr. 14. 20:32