Valaki megtudná nekem oldani az alábbi linken található doc. -ban lévő két logaritmusos egyenletet, levezetéssel?

[link]

2016. dec. 18. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
1. Egy nemnulla hatvány értéke akkor 1, hogyha vagy az alapja 1, vagyis 100/x=1 -> x=100, vagy a kitevője 0, tehát lg(x)-3=0 -> x=1000. Tehát az egyenletnek 2 megoldása van.
2016. dec. 18. 16:05
 2/2 tatyesz ***** válasza:

minden logaritmust írj át 9-es alapú logaritmusra:


log_(x/9)x=log₉(x)/log₉(x/9)=log₉(x)/(log₉(x)-log₉(9))=log₉(x)/(log₉(x)-1)


log_(9/x)x³=log₉(x³)/log₉(9/x)=3log₉(x)/(log₉(9)-log₉(x))=3log₉(x)/(1-log₉(x))


log_(9x²)x²=log₉(x²)/log₉(9x²)=2log₉(x)/(log₉(9)+log₉(x²))=3log₉(x)/(1+2log₉(x))


Ezután új változó bevezetése: log₉(x)=y, és azt már meg fogod tudni oldani.

2016. dec. 19. 09:46