Van valakinek fogalma arról, hogy ezt a feladatot hogyan lehet megoldani? (Ha igen, akkor kérném, hogy az eredményt a levezetéssel együtt csatolja) Link az 1. kommentben

matematika, házi feladat, függvény

2016. dec. 1. 20:57
 1/6 A kérdező kommentje:
2016. dec. 1. 20:58
 2/6 A kérdező kommentje:
A konstans értéke (szerintem) 40, a keresett függvény az x=1 pontban 42-t vesz fel.
2016. dec. 1. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Segítek, ez nem egy feladat hanem több, mindegyike triviális. Melyik nem sikerül?
2016. dec. 2. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Na jó... a konstans tényleg 40.


Aminek a kétszeres deriváltja konstans, az egy másodfokú polinom. Tehát 40x^2+bx+c=0.


1-16 integrál négyzetgyök x az 42, elosztva 16-1=15-el, 2.8. Tehát 40+2.8+c=0 c=-42.8


A deriváltja ennek a nyomorultnak 80x+b, -1 helyen az lesz -80+b=40-b+c azaz 2b=120+c , b=60+c/2=38.6. Szerintem.

2016. dec. 2. 22:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban: miért osztod el a 42t 15-tel? (Nem azt feltételezem, hogy rossz a megoldásod, csak szeretném megérteni)
2016. dec. 2. 23:20
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha jól értelmezem, akkor a végső megoldás: f(x)=40x^2+38,6x-42,8 ?
2016. dec. 2. 23:47