2016. nov. 14. 19:12
1/1 anonim válasza:
Először kezdjük a kikötéssel; a logaritmus miatt y>0. Mivel y>0, ezért xy=300 csak úgy lehet, hogyha x>0. Tehát a pozitív valós számok halmazán keressük a megoldást.
Mindkét egyenletnek vegyük a 10-es alapú logaritmusát, majd használjuk a megfelelő azonosságot:
lg(x)*lg(y)=lg(9)
lg(x)+lg(y)=lg(300)
Egyébként egy csúnya levezetése lenne ennek a feladatnak, de észrevehetjük, hogy a jobb oldalon álló számok átalakíthatóak:
lg(x) * lg(y) = 2 * lg(3)
lg(x) + lg(y)= 2 + lg(3)
Innen azért már lehet látni a megoldásokat.