Howrselove kérdése:

8. osztályos matek, geometriai számítások?


Egy kétszobás lakás mindkét szobája négyzet alakú.A nagyobbik szoba oldala 1,4 méterrel hosszabb, alapterúlete pedig 12,04négyzetméterrel nagyobb, mint a kisebbik szobáé.Határozzuk meg a szobák alapterületét!


Valaki tudna nekem segíteni? Nagyon fontos lenne.



2016. nov. 10. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen az egyik négyzet oldala a; a másik pedig a+1,4 méter.

Ekkor a területek:

1. négyzet: a*a

2. négyzet: (a+1,4)*(a+1,4)=a*a+1,4*a+1,4*a,1,4*1,4


A második területéből kivonod az első területét:

a*a+1,4*a+1,4*a+1,4*1,4-a*a=12,04

2,8*a+1,96=12,04

2,8*a=10,08

a=3,6 méter


kisebb szoba alapterülete: 3,6*3,6=12,96 m^2

nagyobb szoba alapterülete: 5*5=25 m^2


A két terület különbsége tényleg: 12,04.


A MATEK legyen Veled!

2016. nov. 10. 20:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2016. nov. 11. 07:32