Egy kétszobás lakás mindkét szobája négyzet alakú.A nagyobbik szoba oldala 1,4 méterrel hosszabb, alapterúlete pedig 12,04négyzetméterrel nagyobb, mint a kisebbik szobáé.Határozzuk meg a szobák alapterületét!
Valaki tudna nekem segíteni? Nagyon fontos lenne.
2016. nov. 10. 20:16
1/2 anonim válasza:
Legyen az egyik négyzet oldala a; a másik pedig a+1,4 méter.
Ekkor a területek:
1. négyzet: a*a
2. négyzet: (a+1,4)*(a+1,4)=a*a+1,4*a+1,4*a,1,4*1,4
A második területéből kivonod az első területét:
a*a+1,4*a+1,4*a+1,4*1,4-a*a=12,04
2,8*a+1,96=12,04
2,8*a=10,08
a=3,6 méter
kisebb szoba alapterülete: 3,6*3,6=12,96 m^2
nagyobb szoba alapterülete: 5*5=25 m^2
A két terület különbsége tényleg: 12,04.
A MATEK legyen Veled!
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2016. nov. 11. 07:32