A Magyarországon kapható kávékat különböző minőségű, ebből következően különböző egységárú kávéfajtákból keverik össze. A Fekete nevű fajtát, amelynek kilogrammja 1470 Ft-ba kerül, egy 1800 Ft-os és egy 900 Ft-os egységárú kávéfajtából keverik össze. Hány kg-ot kell venni külön-külön a két fajtából, ha 15 kg Fekete nevű kávénk lett?2016. nov. 9. 20:28
1/3 Arp Du válasza:
1 kg összetétele a két fajtából:
x+y=1
ennek az összetételnek az értéke:
x*1800 + y*900 = 1470
y=1-x
x*1800 +(1-x)*900 =1470
2/3 anonim válasza:
1800ft-os kávéból x kg kell a 900 ft-os kávéból 15-x kg kell.
Ekkor az egyenlet:
1800*x+(15-x)*900=15*1470
Ezt megoldod xre és megkapod a választ.
A matek legyen veled! :)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 10. 14:06