A Magyarországon kapható kávékat különböző minőségű, ebből következően különböző egységárú kávéfajtákból keverik össze. A Fekete nevű fajtát, amelynek kilogrammja 1470 Ft-ba kerül, egy 1800 Ft-os és egy 900 Ft-os egységárú kávéfajtából keverik össze. Hány kg-ot kell venni külön-külön a két fajtából, ha 15 kg Fekete nevű kávénk lett?

2016. nov. 9. 20:28
 1/3 Arp Du ***** válasza:

1 kg összetétele a két fajtából:

x+y=1

ennek az összetételnek az értéke:

x*1800 + y*900 = 1470


y=1-x

x*1800 +(1-x)*900 =1470

2016. nov. 9. 22:01
 2/3 anonim ***** válasza:

1800ft-os kávéból x kg kell a 900 ft-os kávéból 15-x kg kell.

Ekkor az egyenlet:

1800*x+(15-x)*900=15*1470

Ezt megoldod xre és megkapod a választ.

A matek legyen veled! :)

2016. nov. 9. 23:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 10. 14:06