Matek házi? Írd fel az f egyenesre merőleges g egyenes egyenletét, amely illeszkedik a Q pontra, ha f: -3x+8y=17 és Q (-2;5).

2017. márc. 24. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Megoldottam és 8x+3y=31 jött ki. Ez vajon jó?
2017. márc. 24. 15:00
 2/3 A kérdező kommentje:
*8x+3y=-1
2017. márc. 24. 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:

normálvektor 8 ; 3

8x+3y=8*-2+3*5

8x+3y=-16+15

8x+3y=-1

2017. márc. 24. 15:03