#rendszer #egyenlet #sík #megoldás #pont #paraméter #egyenes #merőleges #egyenletrendszer #paraméter nélkül
2016. nov. 29. 14:48
1/3 anonim válasza:
Átrendezzük a sík egyenletét: x-y+3z=1, ebből kiolvasható a normálvektora: (1;-1;3); Ha ezzel a vektorral, illetve t skalárszorosával eltolod a P pontot, akkor az egyenes pontjait fogod megkapni, tehát az egyenes pontjai t-től függően:
(4+t ; -2-t ; 1+3t)
Ez a paraméteres egyenletrendszere. A paraméter nélkülit úgy kapjuk meg, hogy az
x=4+t
y=-2-t
z=1+3t egyenletrendszer tagjait mind t-re rendezzük:
x-4=t
-y-2=t
(z-1)/3=t, tehát az egyenes paraméter nélküli egyenletrendszere:
x-4=-y-2=(z-1)/3.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 29. 15:21
3/3 A kérdező kommentje:
Határozzuk meg a P(-1,4,2), pontra illeszkedő és az e: x=1+2t , y=-1+3t, z=3 egyenesre merőleges sík egyenletét.
Ennek a feladatnak a megoldását tudnád esetleg?
2016. nov. 29. 15:33