Józsi 40 éves, lánya 13. Hány évvel ezelőtt volt Józsi 4x annyi idős, mint a lánya?

Tudom a megoldást, csak a tanár azt mondta, hogy ezt egy egyszerű egyenlettel meglehet oldani, de nem jövök rá hogyan.



2017. márc. 23. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keresett évek száma: X

40-X=4×(13-X)

Ha levezeted, X=4 jön ki.

2017. márc. 23. 16:06
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogyan vezetem le? Nem vágom ...
2017. márc. 23. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:

40-X=4×(13-X) /zárójelbontás

40-X=52-4X /-40;+4X

3X=12 /:3

X=4

2017. márc. 23. 21:31