Józsi 40 éves, lánya 13. Hány évvel ezelőtt volt Józsi 4x annyi idős, mint a lánya?
Tudom a megoldást, csak a tanár azt mondta, hogy ezt egy egyszerű egyenlettel meglehet oldani, de nem jövök rá hogyan.
2017. márc. 23. 16:01
1/3 anonim válasza:
Keresett évek száma: X
40-X=4×(13-X)
Ha levezeted, X=4 jön ki.
2/3 A kérdező kommentje:
Hogyan vezetem le? Nem vágom ...
2017. márc. 23. 17:45
3/3 anonim válasza:
40-X=4×(13-X) /zárójelbontás
40-X=52-4X /-40;+4X
3X=12 /:3
X=4