Hogyan írjam fel ezt a szöveges feladatot egy egyenletbe?


Egy kamionsofőr a napi rutinját teljesíti két város között, melyek távolsága 140 km. Egyik nap a kamionos 15 perc késésben van, ezért 10 km/h-val gyorsabban megy, hogy a szokásos időben érjen a városba. Mennyivel szokott menni akkor, amikor nincs késésben?


Előre köszi a segítséget!


2013. júl. 31. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

x=sebesség (km/h); y=idő (óra)

x*y=140

(y-0,25)*(x+10)=140


Ebből x=70 és y=2

Tehát 70 km/h-val megy, ha nincs késésben.

2013. júl. 31. 14:57
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. júl. 31. 15:49