Egy kamionsofőr a napi rutinját teljesíti két város között, melyek távolsága 140 km. Egyik nap a kamionos 15 perc késésben van, ezért 10 km/h-val gyorsabban megy, hogy a szokásos időben érjen a városba. Mennyivel szokott menni akkor, amikor nincs késésben?
Előre köszi a segítséget!
2013. júl. 31. 14:51
1/2 anonim válasza:
x=sebesség (km/h); y=idő (óra)
x*y=140
(y-0,25)*(x+10)=140
Ebből x=70 és y=2
Tehát 70 km/h-val megy, ha nincs késésben.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. júl. 31. 15:49