Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányast adnátok erre a fogalma...

Hányast adnátok erre a fogalmazásra, ha 1-től 5-ig lehet osztályozni?

Figyelt kérdés

Még valamikor régebben történt. Biciklizni voltam apukámmal.

Elejében minden jó volt, kerékpározgattunk a Tisza-parton, Aztán volt egy lejtő, azon akartunk lemenni. Persze, apu mondta, hogy szálljak le a bicikliről, vagy legalább lassan hajtsak, de nem hallgattam rá. Elég gyorsan hajtottam, és elestem. Már sajnáltam, hogy nem hallgattam az intő szóra. Nagyon sírtam. Apu lesietett hozzám. Aztán már gyalogoltunk hazafelé. Apukám azzal próbálta csittítgatni a sírásomat, hogy ne sírjak, mert ha meglátnak a mentősök, akkor bevisznek a kórházba. Hát, nem nyugodtam meg! Épp ellenkezőleg! Nem akartam kórházba menni.

Szerencsére nem voltunk messze otthontól, így viszonylag hamar hazaértünk. Anyukám kitisztította a sebemet, ami kicsit csípott, de hát muszáj volt.

Ez az eset miatt anyu még mindig eléggé félt a biciklizéstől, pedig idestova nyolc éve történt, de azért tudja hogy most már jobban vigyázok magamra.


Szóval, hanyast adnál rá? És melyik az a rész, amin javítanál, és hogy javítanád át? Van valahol helyesír

si hiba?


Nagyon köszönöm annak, aki segít nekem ezzel :)


Egy 6.-os lány, 13/L


2010. máj. 10. 09:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
félt helyett inkább féltett
2010. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. máj. 10. 10:46
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

Hát.. én ennyi idősen sokkal választékosabban fogalmaztam.

Most 18 vagyok, de még sem érzem, hogy jól írok. messze vagyok a jótól :)

Ne egyen ennyi tőmondat és tagoltabb legyen. Ha témát váltasz, vagy másról beszélsz, kezd új sorban, talán kicsit beljebb legyen, lehessen látni az új bekezdést (ne folyjon össze az egész).

"Anyukám kitisztította a sebemet, ami kicsit csípott, de hát muszáj volt. "

Ez mondat nekem nem tetszik: *csípett, "de hát muszáj volt" ez olyan, mintha muszáj lett volna csípnie.. A sebedet volt muszáj kitisztítani, szóval ezt írd át.

Ha elkezded írni, akkor egy időben játszódjon. Ne váltogasd az igeidőket. (de nem vettem észre hibát, csak szóltam:))

"Hát, nem nyugodtam meg! Épp ellenkezőleg!"

Ez is legyen egyben. Ne legyen ennyi felkiáltó mondat egymás mellett, ha összerakod, szerintem sokkal hatásosabb, mint ez a rövid.


Hát remélem tudtam segíteni :)

Amivel tudod még fejleszteni az íráskészséged, ha tanáriddal levelezel e-mailben. Bár.. egy 13 évessel nem igazán tudnak mit beszélgetni a tanárok :D

Igyekezz, sokat olvass és majd meglátod meglesz a hatása :)

2010. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
egyen= *legyen
2010. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
0%
csííípott :D xD
2010. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Azt, hogy csípott elírtam, bocs :D Emígy végülis nem pont így írtam le a fogalmazást, kicsit változtattam rajta xD Ennél sokkal, de sokkal jobban is tudok fogalmazni, csak most olyan témát kaptunk, amire egyáltalán nem tudok mit írni. 18/L ha látnád a többi fogalmazásom, tuti nem ezt mondanád :D


Ja, és 5öst kaptam, pedig ez nagydoli volt :)

2010. máj. 10. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!