Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányast adnátok erre a fogalma...

Hányast adnátok erre a fogalmazásra, ha 1-től 5-ig lehet osztályozni?

Figyelt kérdés

Még valamikor régebben történt. Biciklizni voltam apukámmal.

Elejében minden jó volt, kerékpározgattunk a Tisza-parton, Aztán volt egy lejtő, azon akartunk lemenni. Persze, apu mondta, hogy szálljak le a bicikliről, vagy legalább lassan hajtsak, de nem hallgattam rá. Elég gyorsan hajtottam, és elestem. Már sajnáltam, hogy nem hallgattam az intő szóra. Nagyon sírtam. Apu lesietett hozzám. Aztán már gyalogoltunk hazafelé. Apukám azzal próbálta csittítgatni a sírásomat, hogy ne sírjak, mert ha meglátnak a mentősök, akkor bevisznek a kórházba. Hát, nem nyugodtam meg! Épp ellenkezőleg! Nem akartam kórházba menni.

Szerencsére nem voltunk messze otthontól, így viszonylag hamar hazaértünk. Anyukám kitisztította a sebemet, ami kicsit csípott, de hát muszáj volt.

Ez az eset miatt anyu még mindig eléggé félt a biciklizéstől, pedig idestova nyolc éve történt, de azért tudja hogy most már jobban vigyázok magamra.


Szóval, hanyast adnál rá? És melyik az a rész, amin javítanál, és hogy javítanád át? Van valahol helyesír

si hiba?


Nagyon köszönöm annak, aki segít nekem ezzel :)


Egy 6.-os lány, 13/L


2010. máj. 10. 09:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én adnék rá egy 5öst látatlanban (persze hozzáteszem nem tudom, hogy mekkora terjedelműnek kellett lenni ill. mi volt a téma,- csak így magában.)


Jól fogalmazol, nincs szóismétlésed.Elejében- Eleinte , talán ez itt jobb.

2010. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A terjedelem az mindegy, a téma az, hogy nem fogadtunk szót valamiben.


Köszönöm a válaszod! :)

2010. máj. 10. 09:54
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Még valami!


ezt részt kicsit még kifejthetnéd itt : "Apu lesietett hozzám. Aztán már gyalogoltunk hazafelé. " mi történt, amikor lesietett hozzád? Megnézte a lábadat, hogy jól vagy -e? stb.

2010. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

"Még valamikor régebben történt. Biciklizni voltam apukámmal."

Ebből a két mondatból csinálj egyet.:)

2010. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
"ez az eset miatt" helyett talán jobb, hogy "emiatt az eset miatt"
2010. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Helyesírásügyileg nézd át még egyszer (csitítgatni egy t, vesszőhibák). Szerintem túl sok benne a szóismétlés, illetve nagyon tagoltan írsz. (Tőmondatokat használsz, nem összetett mondatokat).

Nem tudom megítélni hányast adnék, mert nem tudom, hogy kellene tudnia fogalmazni egy 13 évesnek:)

2010. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
bocs, hol jár az eszem... szóval "Az eset miatt" simán.
2010. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Egy mai 6-ostól jó a fogalmazás.Esetleg még párbeszédeket is rakhatsz bele, azzal több is, meg kicsit "érettebb" is.
2010. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2010. máj. 10. 10:01
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

A fentieken túl egy megjegyzés.

A "hát"-okat hagyd ki!Főleg ne kezdj vele mondatot!:)

2010. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!