Matekból van pár házi feladatom, amit le fog osztályozni a tanár. Mi válasz a kérdésekre? Feladatok lent.


Ha vki nemtudja mindegyikre a választ, akkor is írjon, mert mint mondtam jegyre megy...:/


1. Mekkora középponti szög tartozik egy 6cm sugarú, és egy 10cm-es húrhoz? (A rajz megvan, adatok fel vannak írva, hogy/mivel kell kell kiszámítani?)


2. Egy háromszög oldalainak hossza: a=7cm, b=6cm, c=5,5cm. Határozzuk meg, hogy az fy(az "y" alsóindexbe van) szögfelező mekkora részekre osztja a "c" oldalt. (Ábra itt is megvan, adatok is, de fogalmam sincs mivel kéne kiszámítani..)


3. Mekkora területet tesz ki a Földön a szárazföld? (A Földet vegyük 6370km sugarú gömbnek, a szárazföldet a földfelszín egyharmad részének.)


4. Egy paralelogramma területe 457,6 négyzetcm, egyik oldala 14,2cm, egyik szöge 32°18'. Számítsuk ki a másik oldalt és a hosszabb átlót. (Ábra megvan, próbáltam is kiszámolni, csak nemtudtam átváltani a 32°18'...)


5. Egy derékszögű háromszög átfogója 8cm, a hozzátartozó magasság egyharmad arányú részére bontja. Mekkorák a befogók szögei?


6. 8,4cm sugarú körbe írt háromszög két oldala 16cm és 8cm. Mekkora a 3.oldal?


2010. márc. 21. 08:03
 1/10 anonim válasza:
3. Kiszámolod a 1/3 részt utána a felszint és finiss
2010. márc. 21. 08:20
 2/10 anonim ***** válasza:

4. ha nem tudod átváltani akkor a számológépben használhatod ezt is egy ilyen billentyűvel D°M`S

Vagy a 18at a fokokat osztod 60-nal

így a 32°18´=32.3°. majd mindjárt nekiülök egy két feladatnak és feltöltöm...

2010. márc. 21. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:

1. 6cm sugarú teljes kör kerülete 2*6*pi cm

Ennek a körnek 360 fok a szöge. Itt már csak annyit kell észrevenned, hogy a 10cm ugyanannyiad része a teljes kör kerületének, mint a keresett középponti szög a 360 foknak.

Szal 10cm/kerület = x/360 és így x-et fokban kapod.

2010. márc. 22. 02:18
 4/10 anonim ***** válasza:

2. rémlett, hogy a szögfelező valaminek az arányában osztja a szemközti oldalt, úgyhogy ennyit írtam google-be:

szögfelező a szemközti oldalt a arányában osztja

Első találat:

"A háromszög belső szögfelezője a szemközti oldalt a szomszédos oldalak arányában osztja. "

Ez valami tétel, úgyhogy ennyi. A rövidebb oldal mellett lesz a rövidebb c-darab.


Legyen a két c-darab c1 és c2. Vagyis c1+c2=c

c1 (ha ez van a mellett) = (a/a+b)*c

c2 = (b/a+b)*c

2010. márc. 22. 02:25
 5/10 anonim ***** válasza:
előzőhöz annyit, hogy így a pontos (a/(a+b))*c és (b/(a+b))*c, ennyit elk*rtam
2010. márc. 22. 02:26
 6/10 anonim ***** válasza:

3.

Óvodás feladat, viszont remekül elk*rta az első válaszoló...

Előbb a felszínt számolod ki, majd annak veszed az 1/3 részét.

Gömb felszínének képlete: (r^2)*4*pi azaz errnégyzet szer 4 szer pi

2010. márc. 22. 02:29
 7/10 anonim ***** válasza:

4.

Paralelogramma területe: a*b*sin(szög)

Ahol a és b két egymás melletti oldal, szög meg a köztük levő szög.

A 18' az 18 szögperc. 60 szögperc az 1 fok, azaz 1 szögperc az 1/60 fok. 18'=18/60 fok.

32°18' = 32 + (18/60) °

2010. márc. 22. 02:33
 8/10 anonim ***** válasza:

5.

Magasságtétel: A derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magassága az átfogót két szeletre bontja (p és q), és az átfogóhoz tartozó magasság a két szelet mértani közepe:

m=gyök(p*q) akkor m=gyök((3/8)*(5/8))=gyök(15/64)


Ismered a magasságot, ami két kisebb derékszögű háromszögre osztja a nagyot. A két keresett szög szinusza pedig a magasság osztva a keresett szöghöz tartozó átfogó-szelet hossza. Vagyis


alfa = sin^-1(magasság/p) ahol p=5/8

béta = sin^-1(magasság/q) ahol q=3/8

2010. márc. 22. 02:45
 9/10 anonim ***** válasza:

6.

A 8cm-es oldal mindkét végpontja 8.4cm-re van a középponttól. Ez így egy háromszög, szögeit ki tudod számolni (mondjuk cosinustétellel). Ezt megcsinálod a 16cm-s oldallal is. Lesz két szögértéked, ezeket ha összeadod megkapod a 8cm-s és 16cm-s oldal közti szöget (ha lerajzolod, meglátod miért)

Innentől ismersz két oldalt meg a köztük lévő szöget -> összes többi meghatározható (mondjuk ismét cosinustétellel)

2010. márc. 22. 02:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nemtudom elég hálásan megköszönni:) Kösziiii:))
2010. márc. 22. 18:40