Fizika! Mechanikus rezgések és hullámok házi, mi a válasz erre a feladatra?


A következő a házim, amely a 11 es fizikán belül a "Mechanikus rezgéesk és hullámok" témához köthető!


Egy test harmonikus rezgőmozgásainak rezgésideje 1,6 s, amplitúdója 4 cm. Mekkora a legnagyobb sebessége és legnagyobb gyorsulása? Mekkora a test kitérése, sebessége és gyorsulása az egyensúlyi helyzeten történő áthaladás után t1 = 0,3 illetve t2 = 1,3 másorperccel?


2011. okt. 17. 17:50
 1/2 BKRS ***** válasza:

A rezgest vegzo targy kozepen a=0, v=max

a ket szelso ponton: a=max, v=0.

Egyenlete egyensulyi helyzetbol pozitiv iranyba indulva:

x(t) = 4*sin(2Pi*t/1,6)

x(t)= 4*sin(1,25*Pi*t)

Derivalva:

v(t)= 5*Pi*cos(1,25*Pi*t) aminek a maximuma: 5*Pi

Tovabb derivalva:

a(t)= -6,25*Pi^2 *sin(1,25*Pi*t) aminek a maximuma: 6,25 Pi^2

Csak be kell helyettesitened es megkapod az eredmenyt v-re es a-ra a megfelelo idopontokban.

2011. okt. 17. 19:17
 2/2 A kérdező kommentje:

19:17


Köszönöm szépen! ^^ =D

2011. okt. 17. 19:29