Egy kis matek segítséget kérnék az elábbi feladat megoldásához. Egy tv-s játék kérdését feltette öcséméknek a matek tanár és nem tudok rájönni miért az a válasz amit kaptam. Nektek milyen eredmény jött ki? Íme a feladvány:


3 kislány utazik egy buszon. Minden kislány kezében van 4 kosár. Minden kosárban van 4 macska. Minden macskának van 3 kölyke. Egy macska megszökik a buszról.

Hány láb van összesen a buszon???


2009. dec. 16. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem

3lány*2láb=6láb

3lány*4kosár*4macska=48macska*4láb=192láb

48macsak*3kölyök=144kölyök*4láb=576láb

6+192+576-4(aki elszökött)=770 A VÉGEREDMÉNY


hogy miért azt nem tudom

2009. dec. 16. 20:02
 2/18 anonim ***** válasza:
nekem 386 jött ki de ha vicces a tanárnéni akkor +2 a buszsofőr miatt
2009. dec. 16. 20:02
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát igen én rögtön beleszámoltam a sofőrét is de úgy sem jön ki :(
2009. dec. 16. 20:04
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát szóval nekem is ez van:

minden kosár = 16 cirmos (4 macs + 3x4=12 kölyök)

1 lány = 4 x 16 cirmos = 64

3 lány = 3 x 64 = 192 cirmos

192 x 4 = 768 láb

768 - 4 (elszökött)= 764

764 + 6 (3 kislány) = 770 (ha esetleg rafkós és ott a sofőr akkor 772)


Sehogy nem jó :(

2009. dec. 16. 20:14
 5/18 anonim ***** válasza:
A macska amelyik elszökött az kölyköstől ment el, vagy egyedül? Ha egyedül akkor nekem összesen 770 láb jött ki.
2009. dec. 16. 20:15
 6/18 anonim ***** válasza:
én néztem akkor el de ha 3 embernek 770 jött ki ott már lehet valami:P
2009. dec. 16. 20:17
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen én is ezen az eredményen vagyok.

De a lényeg akkor ez:

A Játékban is 829 lett az eredmény amivel 100e Ft-ot nyertek, és a tanár is ennyit mondott, és hogy gondolkodjanak hogyan lehet ennyi.


Az én véleményem szerint eleve lehetetlen páratlan számnak lenni. Nos?

2009. dec. 16. 20:25
 8/18 anonim ***** válasza:
Majd' egy órája ezen gondolkozom, de ha fejre állok se jön ki 829!!
2009. dec. 18. 19:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőé szimpatikus..azért megpróbálok segíteni:):)

3 kislány= 3*2= 6 láb

3*4=12(ennyi kosár van összesen)

12*4= 48 vagyis a macskák száma a kosárban =48

48*4(mert ugye egy macskának 4 lába van):)= 192macska láb

48 macska..-48*3=144(a kis macskák száma)

Egy macska megszökik(1 macska láb száma:4!

Szval leírva: (6+192+144)= 342 -4=338

De a kölykök nem szöktek meg..ezért jött ez ki..

2009. dec. 18. 19:52
 10/18 anonim ***** válasza:
De látom az nem biztos ,hogy..:/
2009. dec. 18. 19:53
1 2