7 hörcsög 5 nap alatt 14 csomag magvat eszik meg.
a: 10 hörcsög 7 nap alatt hány csomag magvat eszik meg?
b: 4 hörcsögnek hány napra elegendő 10 csomag mag?
2017. febr. 1. 10:25
1/2 anonim válasza:
Bontsd le egy napra, és egy hörcsögre.
1 hörcsög 5 nap alatt 14/7 = 2 magvat eszik meg.
1 hörcsög 1 nap alatt 2/5 magvat eszik meg.
a) 10 hörcsög 7 nap alatt 2/5 * 10 * 7 magvat eszik meg.
b) 4 hörcsög 1 nap alatt 4 * 2/5 = 8/5 magot eszik meg.
A napok számát úgy kapod meg, ha a 10-et elosztod 8/5-del.
2/2 anonim válasza:
Karinthy már megválaszolta előtted a kérdést: https://www.youtube.com/watch?v=P-SEWzksMwY