Matek házi! Hogy kell kiszámolni?


Van egy 35 fős osztály. 12 fiú és 23 lány. 5 főt küldenek a diákparlamentbe.

a, Mennyi a valószínűsége hogy van köztük legalább egy fiú

b, hogy mind fiú

c, hogy mind lány

d, hogy 2 fiú 3 lány?



2016. szept. 20. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

a) 1, mert minden osztályból kell küldjenek fiút a diákparlamentbe. (Ez nem a diákparlament törvénye, hanem egyszerűen, ha ilyen sok fiú is van meg lány is, akkor az osztály kényszeresen úgy fog választani, hogy legyen az 5 fő között fiú.)

b) 0. Hasonló, mint fent.

c) 0. Ugyanaz a gondolatmenet, mint fent.

d) Ezt majd egy okosabb valaki megmondja.


Jah, hogy egyenletes eloszlással, véletlenszerűen sorsolják a tagokat. De hülyék…

Akkor legyen M = (35 alatt az 5), a továbbiakban a binomiális együtthatókat így jelölöm majd: M = 35C5.

a) 1 – 23C5/M.

b) 12C5/M.

c) 23C5/M.

d) 12C2*23C3/M.

2016. szept. 20. 21:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Azt az a, feladatot nem tudnád légyszíves egy kicsit jobban kibontani, mert nekem negatív szám jön ki.
2016. szept. 20. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

M = 35C5 = (35*34*33*32*31)/(5*4*3*2*1) = 324 632,

23C5 = (23*22*21*20*19)/(5*4*3*2*1) = 33 649,

1 – 23C5/M = 1 – 33649/324632 = 3779/4216.


Viszont ha erre negatív jött ki, akkor lehet, hogy a b) vagy c) feladatra 1-nél nagyobb szám jött ki, ami szintén nem jó.

2016. szept. 21. 08:01