(MATEK) hogyan kell kiszamolni a lokalis, globalis minimumot egy grafbol ha csak a pontok ismertek a x, y tengelyen es a fuggveny nem ismert?

2015. nov. 21. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lokalis minimum, ami korul csak nagyobb ertekek vannak. A lokalis minimumok kozotti legkisebbet globalisnak nevezzuk.
2015. nov. 21. 20:49
 2/18 A kérdező kommentje:

ezt osszehasonlitassal lehet megtalalni?

ha pl egy programot akarok,funkciot rá írni.


Akkor osszehasonlitassal lehet ezt megtalalni?

pl. y2. eleme - y1. eleme < max

ha igen akkor az uj max = y2 - y1

2015. nov. 21. 21:11
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem egeszen ertem ezzel mit szeretnel. Volt szo Grafrol, 2D tombrol, aztan az y-t egy darab szammal indexeled.


2D kornyezetben (1D szam tomb) ez ugy nez ki, hogy ha ( y[i-1] > y[i] < [y+1] ) teljesul, akkor y[i] lokalis minimum.


3D kornyezetben y[i, j]-k kozul kell kivalasztani, ami mind a 4 szomszedjanal kisebb.

2015. nov. 21. 21:16
 4/18 A kérdező kommentje:
Van egy 2D grafom, ismerem a x,y pontokat de a fuggvenyt nem. Amit talaltam neten,hogy hogyan hat.meg a extremeket, az mind fuggveny derivalasabol indul ki...
2015. nov. 21. 21:29
 5/18 anonim ***** válasza:

Meg mindig nem vagyunk egy hullamhosszon a fogalmakat illetoen.


Errol a grafrol van szo?:

[link]

Irnal egy peldat?

2015. nov. 21. 21:34
 6/18 A kérdező kommentje:

konkretan errol van szo


[link]

2015. nov. 21. 21:40
 7/18 anonim ***** válasza:
Numerikus deriválást tudom ajánlani. Ennek kell utánanézni. Viszonylag egyszerűen leprogramozható, és azzal megtalálod az extremumokat.
2015. nov. 21. 22:01
 8/18 anonim ***** válasza:

globális minimumra:

az első értéket, itt konkrétan x=0 helyen az y-t lemented egy változóba, majd szépen végig haladsz az egész függvényen x szerint, megnézed minden egyes x-re hogy az adott x-nél az y kisebb-e mint a változód, ha kisebb, akkor felülírod

2015. nov. 21. 22:14
 9/18 A kérdező kommentje:

Numerikus integralasnal is olyan kepletek vannak,hogy

f(x0) + f(x1)


es intervallok mint a , es b


nalam az a = min(y)

2015. nov. 21. 22:15
 10/18 A kérdező kommentje:
b = end(y)
2015. nov. 21. 22:15
1 2