2017. jan. 16. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
(a-2)(a-3)
2017. jan. 16. 20:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltéve, hogy A és a ugyanazt jelenti:

(a-3)*(a-2)

2017. jan. 16. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

felírod így:

a²-2a-3a+6 = a*(a-2)-3*(a-2)=(a-2)*(a-3)


Hátha ebből a módszert is megérted, ha így leírom :).

2017. jan. 16. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Másodfokú megoldóképletből

x(a-a1)(a-a2)

Ahol x a négyzetes tag szorzószáma

Az a1 és a2 pedig a megoldóképlet megoldásai

2017. jan. 17. 22:10