2017. jan. 16. 20:45
2/4 anonim válasza:
Feltéve, hogy A és a ugyanazt jelenti:
(a-3)*(a-2)
3/4 anonim válasza:
felírod így:
a²-2a-3a+6 = a*(a-2)-3*(a-2)=(a-2)*(a-3)
Hátha ebből a módszert is megérted, ha így leírom :).
4/4 anonim válasza:
Másodfokú megoldóképletből
x(a-a1)(a-a2)
Ahol x a négyzetes tag szorzószáma
Az a1 és a2 pedig a megoldóképlet megoldásai