Hogy néz ki szorzattá alakítva?

a^3-27

2014. júl. 9. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

a a harmadik minusz 27

= a*a*a-3*3*3

2014. júl. 9. 20:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ez a szorzattá alakítás...


a^3-27 egy nevezetes azonosság: a^3-b^3=(a-b)*(a^2+a*b+b^2)

A te esetedben a=a, b=3. Már csak be kell helyettesítened.

2014. júl. 9. 21:14