a^3-272014. júl. 9. 20:34
1/2 anonim válasza:
a a harmadik minusz 27
= a*a*a-3*3*3
2/2 anonim válasza:
Nem ez a szorzattá alakítás...
a^3-27 egy nevezetes azonosság: a^3-b^3=(a-b)*(a^2+a*b+b^2)
A te esetedben a=a, b=3. Már csak be kell helyettesítened.