2014. máj. 15. 11:14
2/5 A kérdező kommentje:
Hát úgy az elméletére,mert hiányoztam,amikor vettük,a könyvben meg érthetetlenül van leírva.
PL ilyen: (x-2)+(2x+5)=(x+7)-(x-2)
2014. máj. 15. 11:27
3/5 anonim válasza:
Ez egy egyszerű lineáris egyenlet, nem kell semmit szorzattá csinálni:
(x-2)+(2x+5)=(x+7)-(x-2) /zárójelbontás
x-2+2x+5=x+7-x+2 /összevonás
3x+3=9 /-3
3x=6 /:3
x=2, visszahelyettesítjük, látjuk, hogy mi az ábra.
4/5 anonim válasza:
Nem az egyenlet megoldás a nehéz, hanem a szorzattá alakítás. Arra meg nincs egyetemes szabály. Legfeljebb annyi, hogy nagyon trükkösnek és szerencsésnek kell lenni hozzá, hogy észrevedd a lehetőséget egy nagyon összetett kifejezésben.
5/5 Tom Benko válasza:
Nincs általános módszer. Sokat kell gyakorolni, és észreveheted esetleg könnyebben, hogy mikor mit lehet.