Hogyan kell szorzattá alakítással egyenletet megoldani?


2014. máj. 15. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz?
2014. máj. 15. 11:23
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát úgy az elméletére,mert hiányoztam,amikor vettük,a könyvben meg érthetetlenül van leírva.

PL ilyen: (x-2)+(2x+5)=(x+7)-(x-2)

2014. máj. 15. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerű lineáris egyenlet, nem kell semmit szorzattá csinálni:


(x-2)+(2x+5)=(x+7)-(x-2) /zárójelbontás

x-2+2x+5=x+7-x+2 /összevonás

3x+3=9 /-3

3x=6 /:3

x=2, visszahelyettesítjük, látjuk, hogy mi az ábra.

2014. máj. 15. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az egyenlet megoldás a nehéz, hanem a szorzattá alakítás. Arra meg nincs egyetemes szabály. Legfeljebb annyi, hogy nagyon trükkösnek és szerencsésnek kell lenni hozzá, hogy észrevedd a lehetőséget egy nagyon összetett kifejezésben.
2014. máj. 16. 10:47
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Nincs általános módszer. Sokat kell gyakorolni, és észreveheted esetleg könnyebben, hogy mikor mit lehet.
2014. máj. 17. 08:53