14/x^2-9+1/3-x+4-x/x+3=7/x+3

2014. máj. 13. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Zárójelek?
2014. máj. 13. 20:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt?

14 / (x² - 9) + 1 / (3 - x) - x / (x + 3) = 7 / (x + 3)

Vagy ezt:

14 / (x² - 9) + 1 / (3 - x) - 1 / (x + 3) = 7 / (x + 3)

Ha 35/9 az eredmény, akkor az utóbbi lehet.

2014. máj. 13. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy 4-es kimaradt.
2014. máj. 13. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Majdcsak kitaláljuk, hogy mi a feladat. Akkor a megoldás:

[link]

2014. máj. 13. 21:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, így jó, most már értem. Nagyon köszönöm!
2014. máj. 13. 21:11