14/x^2-9+1/3-x+4-x/x+3=7/x+32014. máj. 13. 20:23
2/5 anonim válasza:
Ezt?
14 / (x² - 9) + 1 / (3 - x) - x / (x + 3) = 7 / (x + 3)
Vagy ezt:
14 / (x² - 9) + 1 / (3 - x) - 1 / (x + 3) = 7 / (x + 3)
Ha 35/9 az eredmény, akkor az utóbbi lehet.
4/5 anonim válasza:
Majdcsak kitaláljuk, hogy mi a feladat. Akkor a megoldás:
5/5 A kérdező kommentje:
Igen, így jó, most már értem. Nagyon köszönöm!
2014. máj. 13. 21:11