2014. jan. 21. 18:30
1/4 anonim válasza:
Felbontod a zárójelet: 3x-3=5x+5
Egy oldalra rendezed az x kifejezést , és a számot: 3x-5x=5+3
Elvégzed a műveletet: -2x=8
Osztasz -2-vel: x=-4
2/4 anonim válasza:
Szia! :)
3(x-1)=5(x+1)
3x-3=5x+5 /-3x
2x+5=-3 /-5
2x=-2 /*(1/2)
x=-1
Bocsika, tudom, hogy már nem aktuális, csak imádom a matekot és meg kellett oldanom :$$$$$
3/4 anonim válasza:
Utolsó: Egy baromság , ami írtál. Hogy került oda az az 1/2??
4/4 anonim válasza:
IGen, azt elnéztem :D
De privátban kijavítottam.
És úgy, hogy két egyenletet oldottam meg, és abban volt ('/2) és összekevertem.