Hogy oldjam meg ezt az egyenletet? 3 (x-1) =5 (x+1)

2014. jan. 21. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Felbontod a zárójelet: 3x-3=5x+5

Egy oldalra rendezed az x kifejezést , és a számot: 3x-5x=5+3

Elvégzed a műveletet: -2x=8

Osztasz -2-vel: x=-4

2014. jan. 21. 18:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)

3(x-1)=5(x+1)

3x-3=5x+5 /-3x

2x+5=-3 /-5

2x=-2 /*(1/2)

x=-1

Bocsika, tudom, hogy már nem aktuális, csak imádom a matekot és meg kellett oldanom :$$$$$

2014. márc. 1. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó: Egy baromság , ami írtál. Hogy került oda az az 1/2??
2014. márc. 2. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

IGen, azt elnéztem :D

De privátban kijavítottam.

És úgy, hogy két egyenletet oldottam meg, és abban volt ('/2) és összekevertem.

2014. márc. 3. 17:33