Hogy oldjam meg ezt az egyenletet? 3x-8=x+12

2014. jan. 20. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

X=10

30-8=22 10+12=22

2014. jan. 20. 19:59
 2/4 A kérdező kommentje:
de miért x=10 ?
2014. jan. 20. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

3x-8=x+12 /-x

2x-8=12 /+8

2x=20 /:2

x=10

emiatt

2014. jan. 20. 20:10
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. jan. 20. 20:18