x+2y=3
x^2+y=2
2014. máj. 7. 18:24
1/3 anonim válasza:
X-et kifejezed az elsőből, behelyettesíted a másodikba.
2/3 greenpeace válasza:
x=3-2y => (3-2y)^2+y=2
9-12y+4y^2+y=2
4y^2-11y+7=0
delta: 121-112=9>0
y1=(11+3)/8=14/8=7/4
y2=(11-3)/8=8/8=1
Ha y=7/4 => x=9-7/2=18-7/2=11/2
Ha y=1 => x= 3-2=1
Remelem segitettem!
3/3 anonim válasza:
A kiinduló egyenletek
x + 2y = 3
x² + y =2
A másodikat beszorzod kettővel
x + 2y = 3
2x² + 2y = 4
A másodikból kivonod az elsőt
2x² - x = 1
Nullára rendezve
2x² - x - 1 = 0
Ennek a gyökei
x1 = 1
=====
és
x2 = -1/2
=======
Ezekkel az első kiinduló egyenletből
y1 = 1
=====
és
y2 = 7/4
======
Ellenőrzés a második egyenlettel
Ha x = 1
1² + 1 = 2
Ha x = -1/2
(-1/2)² + 7/4 = 1/4 + 7/4 = 8/4 = 2
Stimmel! :-)