Hogyan oldjam meg ez a másodfokú kétismeretlenes egyenletet?


x+2y=3

x^2+y=2



2014. máj. 7. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
X-et kifejezed az elsőből, behelyettesíted a másodikba.
2014. máj. 7. 18:27
 2/3 greenpeace válasza:

x=3-2y => (3-2y)^2+y=2

9-12y+4y^2+y=2

4y^2-11y+7=0

delta: 121-112=9>0

y1=(11+3)/8=14/8=7/4

y2=(11-3)/8=8/8=1

Ha y=7/4 => x=9-7/2=18-7/2=11/2

Ha y=1 => x= 3-2=1

Remelem segitettem!

2014. máj. 7. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

A kiinduló egyenletek

x + 2y = 3

x² + y =2


A másodikat beszorzod kettővel

x + 2y = 3

2x² + 2y = 4


A másodikból kivonod az elsőt

2x² - x = 1


Nullára rendezve

2x² - x - 1 = 0


Ennek a gyökei

x1 = 1

=====

és

x2 = -1/2

=======


Ezekkel az első kiinduló egyenletből

y1 = 1

=====

és

y2 = 7/4

======


Ellenőrzés a második egyenlettel

Ha x = 1

1² + 1 = 2


Ha x = -1/2

(-1/2)² + 7/4 = 1/4 + 7/4 = 8/4 = 2


Stimmel! :-)

2014. máj. 8. 02:28