2011. nov. 24. 19:01
1/3 bumbi02 válasza:
kifejez a második egyenletből az x-et...
x=2+y
behelyettesíted az elsőbe
2(2+y)+2y=34
4+2y+2y=34
4y=30
y=7,5
visszahelyettesíted ezt a x-y=2 egyenletbe
x-7,5=2
x=9,5
tehát
x=9,5
y=7,5
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. nov. 24. 19:18
3/3 anonim válasza:
bumbi02
Azt hiszem, félreértetted a feladatot.
Ez lenne a két egyenlet
x² + y² = 34
x - y = 2
Akármilyen módszerrel megoldva az eredmény
X = 5
y = 3
=====