Pyxc kérdése:

Hogy kell levezetni ezt a kétismeretlenes egyenletet? X2+y2=34 x-y=2


2011. nov. 24. 19:01
 1/3 bumbi02 ***** válasza:

kifejez a második egyenletből az x-et...

x=2+y


behelyettesíted az elsőbe


2(2+y)+2y=34

4+2y+2y=34

4y=30

y=7,5


visszahelyettesíted ezt a x-y=2 egyenletbe

x-7,5=2

x=9,5



tehát

x=9,5

y=7,5

2011. nov. 24. 19:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. nov. 24. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:

bumbi02

Azt hiszem, félreértetted a feladatot.


Ez lenne a két egyenlet

x² + y² = 34

x - y = 2


Akármilyen módszerrel megoldva az eredmény

X = 5

y = 3

=====

2011. nov. 25. 12:24