Hogyan kellene megoldani az egyenletet?


Hogyan kell megoldani? Nem tudom, régen tanultam... xD

[link]


2012. márc. 15. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

a felsőből kivonsz gyök64 y-t

aztán elosztod 3mmal

így megkapod hogy x=3/9-(gyök64 y)/3


aztán ezt hogy 3/9-(gyök64 y)/3 beírod a második egyenletbe x helyére


és voila, már csak egy egy ismeretlenes egyenleted van, ami jó csúnya. :)

2012. márc. 15. 17:42
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. márc. 15. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg jobban a feladatot. Igen cifrán az van leírva, hogy:

3x+8y=1

9y+x=0

Másodikból érdemes kifejezni x -et: x=-9y

Behelyettesíted az elsőbe: -27y+8y=1

Ebből más megkapod: y=-1/19, visszatérve x=-9y -hoz.

x=9/19. Ha ellenorzod ez kielégíti az egyenletrendszert.

2012. márc. 15. 18:08