x²-4x+gyök[y+x]+abszolútérték[z-2]=-4
Előre is köszi
2014. máj. 12. 19:13
1/2 Tom Benko válasza:
A gyökös részt szeparálod a többitől, és négyzetre emelsz. Előtte persze kikötéseket teszel.
2/2 anonim válasza:
Ez egy egyenlet 3 ismeretlennel.
Az egyenletek számának meg kell egyeznie az ismeretlenek számával, ahhoz, hogy "jól" megoldható legyen az egyenlet.
Ha ez nem teljesül, akkor mindig valami trükk van.
Vigyük át a 4-et bal oldalra.
x^2-4x+4 + gyök(y+x) + abs(z-2)=0
3 tag van a bal oldalon, ezen összege 0.
A gyök az biztos, hogy nem negatív. Az abszolútérték szintén.
A harmadik tagot kell megvizsgálni.
x^2-4x+4=(x-2)^2 lám-lám ez is nemnegatív.
Három nemnegatív szám összege csak akkor lehet 0, ha minden tag 0.
Vagyis:
(x-2)^2=0
gyök(y+x)=0
abs(z-2)=0
Ezt kell megoldanod. Ebből kijön x,y, és z is.