Hogy lehet megoldani a következő egyenletet?


x²-4x+gyök[y+x]+abszolútérték[z-2]=-4

Előre is köszi



2014. máj. 12. 19:13
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
A gyökös részt szeparálod a többitől, és négyzetre emelsz. Előtte persze kikötéseket teszel.
2014. máj. 13. 08:22
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy egyenlet 3 ismeretlennel.

Az egyenletek számának meg kell egyeznie az ismeretlenek számával, ahhoz, hogy "jól" megoldható legyen az egyenlet.


Ha ez nem teljesül, akkor mindig valami trükk van.



Vigyük át a 4-et bal oldalra.


x^2-4x+4 + gyök(y+x) + abs(z-2)=0


3 tag van a bal oldalon, ezen összege 0.

A gyök az biztos, hogy nem negatív. Az abszolútérték szintén.

A harmadik tagot kell megvizsgálni.


x^2-4x+4=(x-2)^2 lám-lám ez is nemnegatív.


Három nemnegatív szám összege csak akkor lehet 0, ha minden tag 0.

Vagyis:

(x-2)^2=0

gyök(y+x)=0

abs(z-2)=0


Ezt kell megoldanod. Ebből kijön x,y, és z is.

2014. máj. 13. 13:04