x'2=x a négyzeten
/=abszolútérték
2014. febr. 15. 18:37
1/1 anonim válasza:
Elégítik, teee....
Tehát:
|x^2-4|=(x+2)(x-2) /bal oldalon használható az (a+b)(a-b)=a^2-b^2 képlet
|(x+2)(x-2)|=(x+2)(x-2)
Ha (x+2)(x-2)=k helyettesítést alkalmazzuk, akkor az
|k|=k egyenlethez jutunk. A bal oldal mindenképp nemnegatív, ezért k≥0. Így már csak az a kérdés, hogy mikor lesz k≥0, vagyis
(x+2)(x-2)≥0 egyenlőtlenség mikor teljesül. /zárójelbontás
x^2-4≥0 /+4
x^2≥4, erre vagy x≥2 vagy -2≥x, tehát ha valamelyik egyenlőtlenséget kielégíti x, akkor az eredeti egyenlőtlenség is igazzá válik.