Mely valós számok egészítik ki a következő egyenletet: /x'2-4/= (x+2) (x-2)?


x'2=x a négyzeten

/=abszolútérték


2014. febr. 15. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Elégítik, teee....


Tehát:


|x^2-4|=(x+2)(x-2) /bal oldalon használható az (a+b)(a-b)=a^2-b^2 képlet


|(x+2)(x-2)|=(x+2)(x-2)


Ha (x+2)(x-2)=k helyettesítést alkalmazzuk, akkor az


|k|=k egyenlethez jutunk. A bal oldal mindenképp nemnegatív, ezért k≥0. Így már csak az a kérdés, hogy mikor lesz k≥0, vagyis


(x+2)(x-2)≥0 egyenlőtlenség mikor teljesül. /zárójelbontás

x^2-4≥0 /+4

x^2≥4, erre vagy x≥2 vagy -2≥x, tehát ha valamelyik egyenlőtlenséget kielégíti x, akkor az eredeti egyenlőtlenség is igazzá válik.

2014. febr. 15. 18:48